HockeyZone
HockeyZonePlus.com


     

Salary History of a NHL player
Enter  last name and click on  "Search" to access HockeyZonePlus' database

Stats of a player
 
(pro/minor)

Enter last name and click on "Search" to access hockeydb.com's database

 

 

 

 

 



August 10, 2002

Russia's Superleague - 2002-03 Schedule

 September 2002

Wednesday/ September 11, 2002

Dynamo M- SKA St.Petersburg
Molot Prikamye Perm -Severstal Cherepovets
Lada Togliatti- Spartak Moscow
Slavat Yulayev Ufa- Avangard Omsk
Metallurg Magnitogorsk- Sibir Novosibirsk
Mechel Chelyabinsk- Metallurg Novokuznetsk
Amur Khabarovsk- Neftekhimik Nizhenekamsk
HC CSKA- AkBars Kazan

Tuesday/ September 24, 2002

Dynamo Moscow- Sibir Novosibirsk
Molot Prikamye- Metallurg Novokuznetsk
Metallurg Magnitogorsk- Krylia Soviets Moscow
Mechel Chelyabinsk- Lokomotiv Yaroslavl
Severstal Cherepovets- Avangard Omsk
SKA St.Petersburg- Spartak Moscow

 

Thursday/ September 12, 2002

Lokomotiv Yaroslavl-Krylia Soviets Moscow

 
Friday/ September 13, 2002

Dynamo Moscow-Severstal Cherepovets
Molot Prikamye Perm- SKA St. Petersburg
Lada Togliatti- Avangard Omsk
Salavat Yulayev Ufa- Spartak Moscow
Metallurg Magnitogorsk-Metallurg Novokuznetsk
Mechel Chelyabinsk-Sibir Novosibirsk
Amur Khabarovsk-AkBars Kazan
HC CSKA Moscow-Neftekhimik Nizhenekamsk

Wednesday/ September 25, 2002

Lada Togliatti- Neftekhimik Nizhenekamsk
Salavat Yulayev Ufa-AkBars Kazan

Tuesday/ September 17, 2002

LokomotivYaroslavl- Amur Khabarovsk

Krylia Soviets Moscow- HC CSKA Moscow

AkBars Kazan- Mechel Chelyabinsk

Neftekhimik Nizhenekamsk- Metallurg Magnitogorsk

Metallurg Novokuznetsk- Lada Togliatti

Sibir Novosibirsk- Salavat Yulayev Ufa

Avangard-Omsk- Molot Prikamye Perm

Spartak Moscow- Dynamo Moscow

Saturday/ September 28, 2002

Amur Khabarovsk- Mechel Chelyabinsk

HC CSKA- Metallurg Magnitogorsk

Lokomotiv Yaroslavl- Lada Togliatti

Krylia Soviets Moscow- Salavat Yulayev Ufa

AkBars Kazan- Dynamo Moscow

Neftekhimik Nizhenekamsk- Molot Prikamye

Metallurg Novokuznetsk- Severstal Cherepovets

Sibir Novosibirsk- SKA St.Petersburg

Wednesday/ September 18, 2002

 

Severstal Cherepovets- SKA St. Petersburg

Sunday/ September 29, 2002

 

Avangard Omsk- Spartak Moscow

Thursday/ September 19, 2002

 

Lokomotiv Yaroslavl- HC CSKA Moscow

Krylia Soviets Moscow- Amur Khabarovsk

AkBars Kazan- Metallurg Magnitogorsk

Neftekhimik Nizhenekamsk- Mechel Chelyabinsk

Metallurg Novokuznetsk- Salavat Yulayev Ufa

Sibir Novosibirsk- Lada Togliatti

Avangard-Omsk- Dynamo Moscow

Spartak Moscow- Molot Prikamye Perm

Monday/ September 30, 2002

 

Amur Khabarovsk- Metallurg Magnitogorsk

HC CSKA Moscow- Mechel Chelyabinsk

LokomotivYaroslavl- Salavat Yulayev Ufa

Krylia Soviets Moscow- Lada Togliatti

AkBars Kazan- Molot Prikamye Perm

Neftekhimik Nizhenekamsk- Dynamo Moscow

Metallurg Novokuznetsk- SKA St. Petersburg

Sibir Novosibirsk- Severstal Cherepovets

Sunday/ Septermber 22, 2002

 

Dynamo Moscow- Metallurg Novokuznetsk

Molot Prikamye Perm- Sibir Novosibirsk

Metallurg Magnitogorsk- Lokomotiv Yaroslavl

Mechel Chelyabinsk- Krylia Soviets Moscow

Severstal Cherepovets- Spartak Moscow

SKA St. Petersburg- Avangard Omsk

 
Monday/ September 23, 2002

 

Lada Togliatti- AkBars Kazan

Salavat Yulayev Ufa- Neftekhimik Nizhenekamsk

HC CSKA Moscow- Amur Khabarovsk

 

 October 2002 

Thursday/ October 3, 2002

 

Dynamo Moscow- Krylia Soviets Moscow

Molot Prikamye Perm- Lokomotiv Yaroslavl

Lada Togliatti-HC CSKA Moscow

Salavat Yulayev Ufa- Amur Khabarovsk

Avangard Omsk- Sibir Novosibirsk

Spartak Moscow- Metallurg Novokuznetsk

Severstal Cherepovets- Neftekhimik Nizhenekamsk

SKA St. Petersburg- AkBars Kazan

Tuesday/ October 15, 2002

 

Dynamo Moscow- Mechel Chelyabinsk

Molot Prikamye Perm- Metallurg Magnitogorsk

Metallurg Novokuznetsk- Neftekhimik Nizhenekamsk

Sibir Novosibirsk- AkBars Kazan

Avangard Omsk- Lokomotiv Yaroslavl

Spartak Moscow- Krylia Soviets Moscow

Severstal Cherepovets- HC CSKA Moscow

SKA St. Petersburg- Amur Khabarovsk

Friday/ October 4, 2002

Metallurg Magnitogorsk- Mechel Chelyabinsk

Sunday/ October 20, 2002

AkBars Kazan- Neftekhimik Nizhenekamsk

Saturday/ October 5, 2002

 

Dynamo Moscow- Lokomotiv Yaroslavl

Molot Prikamye Perm- Krylia Soviets Moscow

Lada Togliatti- Amur Khabarovsk

Salavat Yulayev Ufa- HC CSKA Moscow

Avangard Omsk- Metallurg Novokuznetsk

Spartak Moscow- Sibir Novosibirsk

Severstal Cherepovets- AkBars Kazan

SKA St. Petersburg- Neftekhimik Nizhenekamsk

Monday/ October 21, 2002

 

Lada Togliatti- Molot Prikamye Perm

Salavat Yulayev Ufa- Dynamo Moscow

Metallurg Magnitogorsk- SKA St. Petersburg

Mechel Chelyabinsk- Severstal Cherepovets

Amur Khabarovsk- Spartak Moscow

HC CSKA Moscow- Avangard Omsk

Lokomotiv Yaroslavl- Sibir Novosibirsk

Krylia Soviets Moscow- Metallurg Novokuznetsk

Tuesday/ October 8, 2002

 

Metallurg Magnitogorsk- Lada Togliatti

Mechel Chelyabinsk- Salavat Yulayev Ufa

Amur Khabarovsk- Dynamo Moscow

HC CSKA Moscow- Molot Prikamye Perm

Lokomotiv Yaroslavl- Severstal Cherepovets

Krylia Soviets Moscow- SKA St. Petersburg

AkBars Kazan- Avangard Omsk

Neftekhimik Nizhenekamsk- Spartak Moscow

Thursday/ October 24, 2002

 

AkBars Kazan- Krylia Soviets Moscow

Neftekhimik Nizhenekamsk- Lokomotiv Yaroslavl

Metallurg Novokuznetsk- Amur Khabarovsk

Sibir Novosibirsk- HC CSKA Moscow

Avangard Omsk- Mechel Chelyabinsk

Spartak Moscow- Metallurg Magnitogorsk

Severstal Cherepovets- Salavat Yulayev Ufa

SKA St. Petersburg- Lada Togliatti

Wednesday/ October 9, 2002

Metallurg Novokuznetsk- Sibir Novosibirsk

 

Thursday/ October 10, 2002

 

Metallurg Magnitogorsk- Salavat Yulayev Ufa

Mechel Chelyabinsk- Lada Togliatti

Amur Khabarovsk- Molot Prikamye Perm

HC CSKA Moscow- Dynamo Moscow

Lokomotiv Yaroslavl- SKA St. Petersburg

Krylia Soviets Moscow- Severstal Cherepovets

AkBars Kazan- Spartak Moscow

Neftekhimik Nizhenekamsk- Avangard Omsk

Saturday/ October 26, 2002

 

Dynamo Moscow- Molot Prikamye Perm

AkBars Kazan- Lokomotiv Yaroslavl

Neftekhimik Nizhenekamsk- Krylia Soviets Moscow

Metallurg Novokuznetsk- HC CSKA Moscow

Sibir Novosibirsk- Amur Khabarovsk

Avangard Omsk- Metallurg Magnitogorsk

Spartak Moscow- Mechel Chelyabinsk

Severstal Cherepovets- Lada Togliatti

SKA St. Petersburg- Salavat Yulayev Ufa

Sunday/ October 13, 2002

 

Dynamo Moscow- Metallurg Magnitogorsk

Molot Prikamye Perm- Mechel Chelyabinsk

Metallurg Novokuznetsk- AkBars Kazan

Sibir Novosibirsk- Neftekhimik Nizhenekamsk

Avangard Omsk- Krylia Soviets Moscow

Spartak Moscow- Lokomotiv Yaroslavl

Severstal Cherepovets- Amur Khabarovsk

SKA St. Petersburg- HC CSKA Moscow

Wednesday/ October 30, 2002

 

Lada Togliatti- SKA St. Petersburg

Salavat Yulayev Ufa- Severstal Cherepovets

Metallurg Magnitogorsk- Spartak Moscow

Mechel Chelyabinsk- Avangard Omsk

Amur Khabarovsk- Sibir Novosibirsk

HC CSKA Moscow- Metallurg Novokuznetsk

Lokomotiv Yaroslavl- Neftekhimik Nizhenekamsk

Krylia Soviets Moscow- AkBars Kazan

Monday/ October 14, 2002

 

Lada Togliatti- Salavat Yulayev Ufa

Thursday/ October 31, 2002

 

Molot Prikamye Perm- Dynamo Moscow

 November 2002 

Friday/ November 1, 2002

 

Lada Togliatti- Severstal Cherepovets

Salavat Yulayev Ufa- SKA St. Petersburg

Metallurg Magnitogorsk- Avangard Omsk

Mechel Chelyabinsk- Spartak Moscow

Amur Khabarovsk- Metallurg Novokuznetsk

HC CSKA Moscow- Sibir Novosibirsk

Lokomotiv Yaroslavl- AkBars Kazan

Krylia Soviets Moscow- Neftekhimik Nizhenekamsk

Wednesday November 20, 2002

 

Metallurg Magnitogorsk- Dynamo Moscow

Mechel Chelyabinsk- Molot Prikamye Perm

Amur Khabarovsk- Severstal Cherepovets

HC CSKA Moscow- SKA St. Petersburg

Lokomotiv Yaroslavl- Avangard Omsk

Krylia Soviets Moscow- Spartak Moscow

AkBars Kazan- Sibir Novosibirsk

Neftekhimik Nizhenekamsk- Metallurg Novokuznetsk

Wednesday/ November 13, 2002

 

Dynamo Moscow- Salavat Yulayev Ufa

Molot Prikamye Perm- Lada Togliatti

Metallurg Novokuznetsk- Lokomotiv Yaroslavl

Sibir Novosibirsk- Krylia Soviets Moscow

Avangard Omsk- Amur Khabarovsk

Spartak Moscow- HC CSKA Moscow

Severstal Cherepovets- Mechel Chelyabinsk

SKA St. Petersburg- Metallurg Magnitogorsk

Saturday/ November 23, 2002

 

Dynamo Moscow- HC CSKA Moscow

Molot Prikamye Perm- Amur Khabarovsk

Lada Togliatti- Metallurg Magnitogorsk

Salavat Yulayev Ufa- Mechel Chelyabinsk

Avangard Omsk- Neftekhimik Nizhenekamsk

Spartak Moscow- AkBars Kazan

Severstal Cherepovets- Lokomotiv Yaroslavl

SKA St. Petersburg- Krylia Soviets Moscow

Thursday/ November 14, 2002

 

Neftekhimik Nizhenekamsk- AkBars Kazan

Sunday/ November 24, 2002

 

Sibir Novosibirsk- Metallurg Novokuznetsk

Friday/ November 15, 2002

 

Dynamo Moscow- Lada Togliatti

Molot Prikamye Perm- Salavat Yulayev Ufa

Metallurg Novokuznetsk- Krylia Soviets Moscow

Sibir Novosibirsk- Lokomotiv Yaroslavl

Avangard Omsk- HC CSKA Moscow

Spartak Moscow- Amur Khabarovsk

Severstal Cherepovets- Metallurg Magnitogorsk

SKA St. Petersburg- Mechel Chelyabinsk

Monday/ November 25, 2002

 

Dynamo Moscow- Amur Khabarovsk

Molot Prikamye Perm- HC CSKA Moscow

Lada Togliatti- Mechel Chelyabinsk

Salavat Yulayev Ufa- Metallurg Magnitogorsk

Avangard Omsk- AkBars Kazan

Spartak Moscow- Neftekhimik Nizhenekamsk

Severstal Cherepovets- Krylia Soviets Moscow

SKA St. Petersburg- Lokomotiv Yaroslavl

Monday/ November 18, 2002

 

Metallurg Magnitogorsk- Molot Prikamye Perm

Mechel Chelyabinsk- Dynamo Moscow

Amur Khabarovsk- SKA St. Petersburg

HC CSKA Moscow- Severstal Cherepovets

Lokomotiv Yaroslavl- Spartak Moscow

Krylia Soviets Moscow- Avangard Omsk

AkBars Kazan- Metallurg Novokuznetsk

Neftekhimik Nizhenekamsk- Sibir Novosibirsk

Thursday/ November 28, 2002

 

Amur Khabarovsk- Lada Togliatti

HC CSKA Moscow- Salavat Yulayev Ufa

Lokomotiv Yaroslavl- Molot Prikamye Perm

Krylia Soviets Moscow- Dynamo Moscow

AkBars Kazan- SKA St. Petersburg

Neftekhimik Nizhenekamsk- Severstal Cherepovets

Metallurg Novokuznetsk- Spartak Moscow

Sibir Novosibirsk- Avangard Omsk

Tuesday/ November 19, 2002

 

Salavat Yulayev Ufa- Lada Togliatti

Friday/ November 29, 2002

 

Mechel Chelyabinsk- Metallurg Magnitogorsk

 

Saturday/ November 30, 2002

 

Amur Khabarovsk- Salavat Yulayev Ufa

HC CSKA Moscow- Lada Togliatti

Lokomotiv Yaroslavl- Dynamo Moscow

Krylia Soviets Moscow- Molot Prikamye Perm

AkBars Kazan- Severstal Cherepovets

Neftekhimik Nizhenekamsk- SKA St. Petersburg

Metallurg Novokuznetsk- Avangard Omsk

Sibir Novosibirsk- Spartak Moscow

 

 

December 2002 / January 2003
 

Tuesday/ December 3, 2002

 

Dynamo Moscow- AkBars Kazan

Molot Prikamye Perm- Neftekhimik Nizhenekamsk

Lada Togliatti- Lokomotiv Yaroslavl

Salavat Yulayev Ufa- Krylia Soviets Moscow

Metallurg Magnitogorsk- Amur Khabarovsk

Mechel Chelyabinsk- HC CSKA Moscow

Severstal Cherepovets- Metallurg Novokuznetsk

SKA St. Petersburg- Sibir Novosibirsk

Saturday/ January 4, 2003

 

Dynamo Moscow- Spartak Moscow

Molot Prikamye Perm- Avangard Omsk

Lada Togliatti- Metallurg Novokuznetsk

Salavat Yulayev Ufa- Sibir Novosibirsk

Metallurg Magnitogorsk- AkBars Kazan

Mechel Chelyabinsk- Neftekhimik Nizhenekamsk

Amur Khabarovsk- Lokomotiv Yaroslavl

HC CSKA Moscow- Krylia Soviets Moscow

Wednesday/ December 4, 2002

 

Spartak Moscow- Avangard Omsk

Sunday/ January 5, 2002

 

SKA St. Petersburg- Severstal Cherepovets

Thursday/ December 5, 2002

 

Dynamo Moscow- Neftekhimik Nizhenekamsk

Molot Prikamye Perm- AkBars Kazan

Lada Togliatti- Krylia Soviets Moscow

Salavat Yulayev Ufa- Lokomotiv Yaroslavl

Metallurg Magnitogorsk- HC CSKA Moscow

Mechel Chelyabinsk- Amur Khabarovsk

Severstal Cherepovets- Sibir Novosibirsk

SKA St. Petersburg- Metallurg Novokuznetsk

Monday/ January 6, 2003

 

Dynamo Moscow- Avangard Omsk

Molot Prikamye Perm- Spartak Moscow

Lada Togliatti- Sibir Novosibirsk

Salavat Yulayev Ufa- Metallurg Novokuznetsk

Metallurg Magnitogorsk- Neftekhimik Nizhenekamsk

Mechel Chelyabinsk- AkBars Kazan

Amur Khabarovsk- Krylia Soviets Moscow

HC CSKA Moscow- Lokomotiv Yaroslavl

Sunday/ Decmber 8, 2002

 

Lokomotiv Yaroslavl- Metallurg Magnitogorsk

Krylia Soviets Moscow- Mechel Chelyabinsk

AkBars Kazan- Lada Togliatti

Neftekhimik Nizhenekamsk- Salavat Yulayev Ufa

Metallurg Novokuznetsk- Dynamo Moscow

Sibir Novosibirsk- Molot Prikamye Perm

Avangard Omsk- Severstal Cherepovets

Spartak Moscow- SKA St. Petersburg

 

Wednesday, January 8, 2003

 

Krylia Soviets Moscow- Lokomotiv Yaroslavl

 

Monday/ December 9, 2002

 

Amur Khabarovsk- HC CSKA Moscow

Thursday/ January 9, 2003

 

AkBars Kazan- Amur Khabarovsk

Neftekhimik Nizhenekamsk- HC CSKA Moscow

Metallurg Novokuznetsk- Metallurg Magnitogorsk

Sibir Novosibirsk- Mechel Chelyabinsk

Avangard Omsk- Lada Togliatti

Spartak Moscow- Salavat Yulayev Ufa

Severstal Cherepovets- Dynamo Moscow

SKA St. Petersburg- Molot Prikamye Perm

Tuesday/ December 10, 2002

 

Lokomotiv Yaroslavl- Mechel Chelyabinsk

Krylia Soviets Moscow- Metallurg Magnitogorsk

AkBars Kazan- Salavat Yulayev Ufa

Neftekhimik Nizhenekamsk- Lada Togliatti

Metallurg Novokuznetsk- Molot Prikamye Perm

Sibir Novosibirsk- Dynamo Moscow

Avangard Omsk- SKA St. Petersburg

Spartak Moscow- Severstal Cherepovets

Saturday/ January 11, 2003

 

AkBars Kazan- HC CSKA Moscow

Neftekhimik Nizhenekamsk- Amur Khabarovsk

Metallurg Novokuznetsk- Mechel Chelyabinsk

Sibir Novosibirsk- Metallurg Magnitogorsk

Avangard Omsk- Salavat Yulayev Ufa

Spartak Moscow- Lada Togliatti

Severstal Cherepovets- Molot Prikamye Perm

SKA St. Petersburg- Dynamo Moscow

  Denis Neznanov
HockeyZonePlus' Russian Correspondent

 

Copyright © 1999-2003 - François Coulombe - All Rights Reserved.
Comments, questions and suggestions? Contact us!